Ako používať závodný portál

 • Základné informácie
 1. Výber serveru – tu si vyberiete server podľa toho kde sa bude závod konať.
 2. Meno aktuálneho serveru – uistite sa že máte aktivovaný správny server vždy aj pri registrácii aj pri hľadaní live timingu.
 3. Live timing – tu nájdete aktuálne top časy, mapu trate, live sledovanie diania na trati, odkaz na sTracker, link na „join“ – pripojenie sa na server prostredníctvom Content Manageru
 4. Championship – tu nájdete zoznam aktuálnych aj odjazdených šampionátov. Z organizačných dôvodov a ulahčenie práce adminov budú aj testovacie závody organizované ako šampionát s jedným závodom.
 5. Kalendár – tu nájdete prehľadný kalendár naplánovaných závodov s možnosťou prepínania zobrazenia
 6. Výsledky – tu nájdete výsledky z jednotlivých závodov ale aj kvalifikácií a tréningov.
 7. Obsah servera – tu nájdete všetok obsah ktorý je aktuálne nahratý na serveri a je možné s ním zorganizovať závod. Obsah sa bude priebežne nahrávať a dopĺňať podľa potreby. V prípade ak chcete o aute či trati zistiť nejaké bližšie informácie alebo stiahnuť samotný mod, zamierte sem.
 • Prihlásenie do závodu
 1. Vyberte si šampionát do ktorého sa chcete prihásiť
 2. Pokiaľ si chcete uľahčiť prihlásenie použite „register with steam“, stránka vás presmeruje na vaše steam konto kde po potvrdení vám automaticky vypíše SteamID priamo do prihlášky. Odporúčame tento spôsob prihlasovania.
 3. Pokiaľ svoj SteamID viete môžete sa prihlásiť cez „register now“, kde sa všetky prihlasovacie údaje vypisujú manuálne. V prípade že organizátor poskytne možnosť poslať si vlastný skin do závodu tak sa v prihlasovacom formulári objaví priestor na zadanie linku na stiahnutie skinu.
 4. Referenčné body – prehľad bodov ktoré sa budú počítať na vyhodnotenie šampionátu
 5. Zoznam prihlásených jazdcov, tu zistíte kto sa už do závodu prihlásil a nejaké tie informácie o ňom a aký skin si vybral
 6. Počet voľných slotov – tu zistíte koľko ľudí sa do závodu ešte môže prihlásiť. S technických príčin nie je možné registrovať do závodu náhradníkov, v prípade že máte záujem jazdiť sledujte discord, zvyčajne pred závodom niekto vypadne a potom je možné doplniť náhradníka do závodu.
 • Prihlásenie do závodu – pokračovanie
 1. Ďalšie linky na stiahnutie obsahu na server – auto, trať a skinpack. Linky zostávajú stále rovnaké, ale obsah archívov sa môže zmeniť v prípade potreby nejakej opravy, vtedy vás administrátor vyzve na zmazanie starej trate či auta a stiahnutie znovu. Linky smerujú vždy na najposlednejšiu verziu modu. V prípade že sa pôjde trať či auto ktorá je obsahom samotnej hry, linky budú zmazané.
 2. Popis závodu patriaceho do šampionátu – tu nájdete detailnejšie info čo a kedy.
 3. Rozpis o nastavení závodu, koľko bude trvať oficiálny tréning, kvalifikácia a informácie o dĺžke závodu a v prípade ak sa bude otáčať poradie tak koľko pozícií.
 4. Detaily závodu – tu sa vám zobrazí presné nastavenie servera ktoré bude použité do závodu. Obsahuje aj nastavenie počasia.
 5. Informácia o tom na aký čas a dátum je plánované spustenie závodu v nastavení podľa rozpisu závodu. V prípade že závod je naplánovaný na iný server ktorý máte aktívny, tu sa zobrazí informácia na ktorom serveri závod prebehne.
 6. Informačný letáčik, ktorý môžte stiahnuť a zdieľať medzi známymi, nájdete tam zvyčajne nejaké základné informácie o závode.