Často kladené otázky

Q: Som tu nový a chcem jazdiť, čo mám robiť?

A: Odporúčame preštudovať všetky informácie nachádzajúce sa na tomto portáli a prihlásiť sa na discord kanál.

Q: Prihlásil som sa do závodu ale nemôžem sa ho zúčastniť, čo mám robiť?

A: Odhlásenie zo závodu alebo iné úpravy registrácie je momentálne možné urobiť jedine súkromnou správou prostredníctvom aplikácie Discord organizátorovi závodu. Organizátor závodu je vždy napísaný pri prihlasovacom formulári.

Q: Pri pripájaní na server mi vyhodí hlášku „Race canceled“ a nepripojí ma do hry.

A: Keď sa objaví táto hláška, jej príčinou môže byť niekoľko problémov. Postupov ako riešiť tento problém je veľa, ale všeobecne treba skontrolovať trať, auto (preinštalovať mody) a verziu CSP a SOL v prípade ak používate. Ak si sami neviete rady napíšte na discord do sekcie #support, kde rovno môžete priložiť obsah adresáru Moje Dokumenty/Assetto Corsa/Logs (zbalte všetko čo tam je do ZIP súboru a pripojte k popisu problému.

Q: Pripojím sa na server a vyhodí mi hlášku „Checksum failed. You have been kicked out of the race“.

A: Máš nesprávnu verziu auta alebo trate. Najistejší spôsob ako opraviť túto chybu je vymazať komplet trať, stiahnuť a nainštalovať ju znova, v prípade že sa hláška stále objavuje je potrebné urobiť to isté aj s autom. K autu bude potrebné doinštalovať aj skinpack ak nejaký k autu vyšiel. Po čistom preinštalovaní auta a trate musí hláška zmiznúť a musíš sa dostať na server. Server overuje niektoré súbory ktoré sú súčasťou auta resp. trate a nemôžu byť modifikované resp. musia obsahovať rovnaké dáta aby sa zaručilo že všetci majú rovnaké podmienky na trati.

Q: Pripojím sa na server a po minúte ma vyhodí zo serveru.

A: Nemáš správne nainštalovanú aplikáciu Real Penalty. Ako správne nainštalovať a spojazdniť túto aplikáciu zistíš tu…

Q: Pripojím sa na server a niektoré autá nemajú skiny resp. sú biele

A: Nemáš aktuálnu verziu skinpacku. Link na skinpack sa nachádza buď v Discord kanále príslušného šampionátu alebo na závodnom portáli pri registračnom formulári.

Q: Stiahol som si skinpack ale neviem čo s ním.

A: Stiahnutý skinpack obsahuje štruktúru adresárov ktorá musí byť zachovaná. Preto treba rozbaliť skinpack (adresár content) priamo do adresára kde máte nainštalované Assetto Corsa.

Pri rozbalovaní treba zachovať štruktúru adresárov!

Q: Počas tréningu alebo v závode mi na monitore zobrazuje hlášku „Warning, CPU Occupancy 99%“

A: Tvoj procesor nespĺňa minimálne požiadavky na absolvovanie závodu. Skús vypnúť všetky nepotrebné aplikácie ktoré ti bežia na pozadí ako rôzne cloudové synchronizačné služby, updatery a vyskúšaj znova, ak sa hláška bude naďalej zobrazovať vyskúšaj zapnúť „Half FFB Update Rate“ v nastavení volantu (Kunos Launcher).

V prípade že vypnutie aplikácií ani nastavenie polovičného update rate force feedbacku nepomôže, skús znížiť detaily v nastavení hry. Pokiaľ hláška stále pretrváva, zostáva už len upgrade počítača.

Q: Som nováčik a hľadám nejaký set na auto ktoré je aktuálne na serveri.

A: Set na závod alebo tréning môžeš získať z viacerých zdrojov. Môžeš sa opýtať niekoho na discorde, prípadne môžeš pozrieť či nejaký set nie je nahratý v tzv. „server depozite“ ktorý je prístupný iba cez aplikáciu pTracker. V prípade že niekto oznámi že dal set do depozitu, treba použiť tento postup:

  1. klikni na zelenú ikonku v aplikácii pTracker
  2. otvorí sa ti okno a v ňom priamo záložka Setups/Players.
  3. pokiaľ je nejaký set nahratý v server depozite, zobrazí sa v strednej sekcii, bude tam meno setu a meno človeka ktorý ho nahral. Potom treba kliknúť na položku GET.
  4. zavri okno ptrackera kliknutím na ikonku Assetto Corsa naľavo hore
  5. vráť sa do menu nastavenia auta a klikni na meno trate na ktorej aktuálne si a set sa ti načíta pod menom človeka ktorý ho nahral.

V prípade že v depozite nie je žiadny set je možné cez toto okno zdieľať setup s inými jazdcami. Postup je podobný ako pri sťahovaní setu z depozitu, akurát na toto použijeme ľavú stranu ptracker okna kde „send set“ znamená poslať setup a „save set“ uložiť setup pokiaľ nám ho niekto poslal (v tom prípade budú položky vysvietené na žlto.