Inštalácia skinpackov

Skinpack je balíček vzhľadov vozidiel vytvorených samotnými jazdcami. Momentálne jediný spôsob ako tieto skiny dostať ku každému jazdcovi je manuálna inštalácia. V tomto návode vám stručne ukážeme ako taký skinpack nainštalovať.

Inštalácia skinpacku sa dá aktuálne vykonať dvoma spôsobmi, podľa toho či užívateľ používa Kunos Launcher alebo Content Manager.

Klasická inštalácia

Skinpack sa rozosiela vždy vo formáte ZIP ktorý natívne pozná aj samotný operačný systém Windows 10, použit ale môžete aj externé programy ako napríklad winrar, postup je vždy ten istý.

  1. stiahni si aktuálny skinpack. Súbor ktorý sa nachádza na našom serveri je vždy posledná verzia skinpacku. Verzie nie sú očíslované, na zmeny v skinpacku spravidla upozornia administrátori závodu pred jeho začatím. Skinpack sa dá stiahnuť z tohto webu, prípadne z linku ktorý sa nachádza na závodnom portáli v sekcii pre šampionát.

2. uložený súbor otvorte vo Windows Prieskumíku alebo v programe WinRar. Archív obsahuje svoju štruktúru. Kliknite na adresár „content“ a potom na možnosť „Extrahovať všetko“.

3. Teraz je potrebné zadať cestu k adresáru kde máte Assetto Corsa nainštalované a kliknúť na „Extrahovať“. Súbory sa rozbalia tam kam majú a skinpack je tým nainštalovaný.

Ak neviete kde máte nainštalované Assetto Corsa, otvorte si klienta Steam, kliknite pravým tlačítkom na položku Assetto Corsa vo vašej knižnici a tam nájdite položku „prehľadávať lokálne súbory“, zobrazí sa vám obsah adresáru Assetto Corsa a tým aj cesta ktorú potrebujete zadať do dialógu spomínaného vyššie.

Inštalácia cez Content Manager

  1. Stiahnite si skinpack z tohto webu, zo závodného portálu – sekcia Championships – príslušný šampionát, alebo použite link priamo v Content Manageri ktorý sa zobrazí pri pripájaní na náš server.
  2. V Content Manageri, prejdite na zobrazenie obsahu – CONTENT a tam vyberte auto na ktoré chcete skinpack nainštalovať.
  3. kliknite na súbor so skinpackom a metódou „drag and drop“ resp. chyť a pusť presunte skinpack do okna Content Manageru.
  4. Vpravo hore tzv. „hamburger menu“ alebo tri biele čiarky zmenia farbu na zelenú. kliknite naň a rozbalí sa vám ponuka na inštaláciu.
  5. Kliknite na možnosť „Install“. Ak ju tam nevidíte použite koliesko myši a zoskrolujte na koniec zoznamu.
  6. Posledný krok je obnoviť mod, kliknutím na „reload“ sa mod znovu načíta už s novými vzhľadmi. Tým je skinpack nainštalovaný.